KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9028165
nr 902 8165
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Kurt Carendi (1905-1971), Barn, signerad, 62x47
Kondition: skadat glas
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 juli 2014
kl 20:24:13
1/7 19:55:07
300 kr
12/7 10:43:53
All världens barn (Lisa Larson)